Kelimeler: edremitte

Edremitte kelimesi cümle içinde nasıl kullanılır?


1. Evin bahçesi Edremitte bir taneydi.


2. Yusuf ilk defa Edremitte mektebe gitti.


3. Muhakkak ki, Edremitte ondan çok zeytini olan yoktu.


4. Yok ağam, senden üstün yiğit Edremitte ne gezer!


5. Yusuf Efendi, evladım, Edremitte yerleşip kalmak niyetinde misiniz?


6. Ben hiç birine karışmayacağım, ama dedim ya, bir düğün yapacağım, Edremitte kırk yıl söylenecek.


7. Ali de derhal işi farketti; bir bela çıkmasın diye gitmeyi düşündü, fakat ondan sonra Edremitte kimsenin yüzüne bakmaması icap ederdi.


8. Nasıl olur, Yarabbi, nasıl olur da Yusuf hiçbir şeyi sezmez, yavaş yavaş bütün Edremitte çalkanmaya başlayan dedikoduların bir parçasını olsun duymazdı.


9. Şahinde nin kendine göre biraz da kurnazlığı vardı ve Muazzez için Edremitte evlenme yollarının, bir tek çare müstesna, kapanmış olduğunu fark ediyordu.


10. Halk, farkında olmadan, bu adamla beraber başka bir şeyin de gömüldüğünü, sessiz Edremitte senelerden beri devam eden bir sükûnetin artık maziye karıştığını hissediyordu.


11. Kış günleri ise bu masa içerde bir odada hazırlanır, Edremitte pek de lüzumu olmayan mavi bir çini soba yanar ve rakı burada içilirdi.


12. Son senelerde, Edremitte, hayatı oldukça sakin geçtiği ve evi yokuşsuz bir yerde olduğu için tamamen unutmaya başladığı bu arıza,, birkaç ay evvel birdenbire, bir gece yarısı, müthiş bir çarpıntı ve yürek sıkıntısı ile onu yatakta yakalamış, bir daha da bırakmamıştı.